Intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja seks – tundub vahel, et kõik teavad, mis need on, mida tähendavad ja kuidas neid oma ellu rakendada. Aga kas tegelikult teavad? Või on see sama nagu tervise ja haigustega? Et oleme olnud terved ja haiged ning need kogemused muudavad meid selles vallas ekspertideks? Vastaksin selle peale nii: mulle meeldib näiteks investeerida, aga see ei tee minust kohe investeerimiseksperti ning teisi ma õpetada ei oskaks. Kuid inspireerida muidugi saab ja seda tulebki teha, ent õigetel alustel.
Tundlikel ja emotsionaalsetel teemadel nagu intiimsus ja seks ei räägita väga põhjalikult ka koolis, samuti kipub vanematelt saadud info olema pigem napp ja üldsõnaline. Enamasti kuulevad lapsed, et on vaja kasutada rasestumisvastaseid vahendeid ja kaitsta end suguhaiguste eest – ja suuresti ongi see kõik. Vahel annavad vanemad noortele kondoomid pihku, nii igaks juhuks, kuid nende kasutamisest ei räägita. Ometi on turvalisus seksuaalsuse ja seksuaalelu üks aluseid.
Nii juhtubki tihtipeale, et kuidas ja mida teha, mismoodi käituda või olla õpivad noored üksteiselt või armastus- ning isegi pornofilmidest. Oleme ilmselt kõik näinud filmistseene, kus naine on seksiks kohe valmis (mees on seda loomulikult alati, tema on kõikjal ja kogu aeg valmis seksima). Filmikaadrid nõretavad romantikast ning voodis sujub kõik ideaalselt. Tegelikkus on aga hoopis teine – enamasti ollakse üpris kohmakad ja ebakindlad, sest enesekindlusest jääb vajaka, kuna pole lihtsalt vastavaid teadmisi. Kuigi öeldakse, et armastust õpime armastades, on selle eelduseks hea teoreetiline ettevalmistus ja täiendõpe.
Arvan, et nii oluline valdkond nagu intiimsus ja sellega seotud tegevused ei peaks selgeks saama katse-eksitusmeetodil. Neil teemadel tuleb rääkida ausalt ja avameelselt, nii nagu asjad on. Inimese seksuaalsus on terviklik ja seda mõjutavad muu hulgas tema lapsepõlve- ja noorukiea kogemused, enesehinnang, tajutav surve, stress ja väsimus.
Seksuaalsusest on vajalik rääkida mitmel tasandil ja seda me tegema hakkamegi, pakkudes inspiratsiooni ja tuge just seal, kus sellest kõige enam puudu tundub olevat.
Uuringud on näidanud, et meie õnn ja tervis sõltuvad meie suhetest, mis ei peaks üksnes hästi toimima, vaid lausa õilmitsema!
Alustame inspiratsioonitundidega:
* Meestele
Kuidas saavutada suurepärasemat intiimsust, seksuaalsust, seksi
Seksuaaalfunktsiooni toimimine
Emotsionaalsed suhted
Põnevus, variatiivsus
Mehe soovid
Naise keha (A B C)
Füsioloogia (menstruatsioon, ovulutsioon, rasedusvastased vahendid)
Psühholoogia (kuidas naised võivad mõelda ja tunda)
Mida teha ja mida kindlasti mitte
* Naistele
Kuidas saavutada suurepärasemat intiimsust, seksuaalsust, seksi
Seksuaaalfunktsiooni toimimine
Emotsionaalsed suhted
Põnevus, variatiivsus
Naise soovid
Mehe keha (A B C)
Füsioloogia (mis mehi mõjutab-uskumused, müüdid, pooltõed)
Psühholoogia (kuidas mehed võivad mõelda ja tunda)
Mida teha ja mida kindlasti mitte
* Kogenud naistele (45 +) Lisame varsti
* Noortele (18 +) Lisame varsti
* Paaridele Lisame varsti
* Paaridele peale lapse sündi Lisame varsti
Koolituse hind 49.- inimene. Kirjuta julgelt, kui soovid koolitust oma grupile info@naughty-beauty.com.
Algavad koolitused leiad SIIT.
Koolitaja
Diana Leht on ämmaemand kelle südameasjaks on igas vanuses naiste, meeste ja paaride seksuaaltervise heaolu. Väga palju räägitakse teadlikkuse tõstmisest ja ennetamisest – seda ka seksuaaltervise teemal. Vajalike teadmiste jagamine ja soov inspireerida inimesi nende erinevatel eluetappidel on see, mida Diana nüüd läbi koolituste teeb.
Diana Leht: Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia diplomiõppe ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ämmaemanda eriala, mõlemad õpped olid teadlikud valikud.
Hektel töötan Ida-Tallinna Keskhaiglas ämmaemandana noortenõustajana ja perekooli koolitajana. Kuulun Seksuaaltervise Liitu, kus olen koolitaja, psühholoogiline nõustaja ning internetinõustaja. Olen teinud erinevaid koolitusi ning teen tänaseni.
Lisaks olen andnud Mainori Majanduskõrgkoolis psühholoogia loenguid.
Koolitatud on ka veel perearste, pereõdesid, ämmaemandaid rasedusaegsete ja sünnitusjärgsete meeleolude osas, lapsevanemaid teismeliste arengu osas, laste ja noorte seksuaalsest arengust, väärkohtlemisest.
2011-2017 juhtisin Ida-Tallinna Keskhaiglas perekooli.